DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Sabancı Burs Başvurusu- 2022-2023 SABANCI BURSU DETAYLARI!

19.07.2023
80
A+
A-

Sabancı burs başvurusu başladı! Sabancı Vakfı her yıl başarılı öğrencilere burs desteği ile yardımcı olmaktadır. 2022-2023 eğitim öğretim yılında da maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrenciler bu burstan yararlanabilirler. Siz de çok beklenen Sabancı Vakfı Bursundan yararlanmak isteyen bir öğrenciyseniz yazımızın tamamını okuyabilirsiniz… Sizler için Sabancı burs başvurusu tüm detaylarını kapsamlı şekilde yazdık!


İçindekiler
Sabancı Vakfı Eğitim Bursu Sabancı Vakfı BurslarıSabancı Vakfı Üniversiteye Giriş BursuSabancı Vakfı Vista Bursu Burs ÖdemeleriBurs KoşullarıSabancı Vakfı Kalkınmada Öncelikli İller Bursu Sabancı Vakfı Engelli Öğrenci BursuSabancı Vakfı Burs Başvuru Tarihi Sabancı Vakfı Burs ŞartlarıSabancı Vakfı Burs Verilen ÜniversitelerSabancı Vakfı Burs Ücretleri Sabancı Vakfı Burs Kesilme

Yükselen fiyatlar öğrencileri ve aileleri çok korkutmakta… Bu yüzden bir çok aile ve öğrenci burs desteklerini araştırıyor. Burs veren kurumlardan en çok rağbet gören Sabancı Vakfı Burslarıdır. Sabancı burs başvurusu ne zaman? Yazımızda Sabancı burs başvurusu ile ilgili tüm detaylar yer alıyor…

Sabancı vakfı burs başvurusu, Sabancı bursu istenen belgeler gibi merak edilen konuları ve Sabancı vakfı bursu kaç TL? Sabancı burs başvurusu nereden yapılır? gibi soruları sizler için cevapladık… Öyleyse Sabancı burs başvurusu detaylarını öğrenelim!

Sabancı Vakfı Eğitim Bursu

sabanci burs basvurusu 2022 800x405.jpg - Sabancı Burs Başvurusu- 2022-2023 SABANCI BURSU DETAYLARI!
sabancı burs başvurusu 2022

Sabancı Vakfı her yıl maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs veriyor. Eğer sizde başarılı bir öğrenciyseniz ve yüksek öğrenim hayatınız süresince maddi açıdan zorlanacağınızı düşünüyorsanız Sabancı Vakfı burslarına başvurabilirsiniz. Sabancı Vakfı bünyesinde bir çok farklı burs vermektedir. Peki bu burslar neler?

 • Sabancı Vakfı Üniversiteye Giriş Bursu
 • Sabancı Vakfı Vista Bursu
 • Sabancı Vakfı Kalkınmada Öncelikli İllerdeki Liselerden Mezunlar Bursu
 • Sabancı Vakfı Engelli Öğrenci Bursu

ÖNEMLİ! Sabancı Vakfı Bursları üniversiteye yeni giren öğrencilere burs vermektedir. Ara sınıf öğrencilere, ikinci öğretim öğrencilerine ve lisansüstü öğrencilerine burs verilmemektedir!


Sabancı Vakfı Bursları

sabanci vakfi egitim bursu.jpg - Sabancı Burs Başvurusu- 2022-2023 SABANCI BURSU DETAYLARI!
sabancı vakfı eğitim bursu

Sabancı Vakfı her yıl binlerce öğrenciye burs desteği sağlamaktadır. 2022-2023 yılı eğitim öğretim dönemleri içerisinde de bir çok öğrenciye burs desteği ve staj imkanı sağlayacağını duyurmuştur. Sabancı Vakfı bünyesinde 4 farklı burs türü ile öğrencilere destek verir. Bu burslar üniversite giriş bursu, Sabancı vakfı vista bursu, Sabancı vakfı kalkınmada öncelikli iller bursu ve Sabancı vakfı engelli öğrenci bursudur. Yazımızda bu burs çeşitlerinin detaylarını sizlere aktaracağız…

Editörün Önerisi: TEV Burs Başvuruları

Sabancı Vakfı Üniversiteye Giriş Bursu

Sabancı Vakfı üniversite giriş bursunu Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavından vakfın belirlediği puanları alarak yine vakfın belirlediği üniversitelerde okuyacak olan başarılı öğrencilere verilir. Üniversiteye giriş bursu Sabancı bursları arasında en çok talep gören burstur. Bursun detaylarını sizler için listeledik;

 • Ekim-Haziran ayları arasında 10 aylık olarak öğrencinin banka hesabına havale edilir.
 • Sabancı burs başvuruları her öğrencinin kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar öğrenci işleri tarafından kabul edilmektedir.
 • Sabancı Vakfı bursları karşılıksızdır, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez.
 • Mezun bursiyerler gönüllü olarak yeni bursiyerlere mentorlük yapabilirler.

ÖNEMLİ!

 • Yurt Dışı öğrenimi için burs
 • Üniversite ara sınıflarda verilen burs
 • Kurs, semine ücretlerini karşılayan burs
 • Ön lisans, yüksek lisans ve doktora bursu Sabancı Vakfı burs programlarında bulunmamaktadır.

Editörün Önerisi: Fulbright Doktora Sonrası Araştırma Bursu 


Sabancı Vakfı Vista Bursu

sabanci bursu 2023 800x522.jpg - Sabancı Burs Başvurusu- 2022-2023 SABANCI BURSU DETAYLARI!
sabancı bursu 2023

Sabancı Vakfı Vista Bursu turizm sektörüne değer katmak amacıyla Sabancı vakfı tarafından turizm işletmeciliği lisans programı öğrencilerine verilen burstur. Vakfın belirlediği üniversitelerde 4 yıllık lisans Turizm İşletmeciliği bölümüne yerleşen öğrenciler Vista bursundan faydalanabilirler.

Burs Ödemeleri

Sabancı Vakfı Vista Bursu ödemeleri 2022-2023 ders yılında 10 aylık olarak yapılacağı belirlenmiştir. Burs tutarı Sabancı Vakfı web sitesinde yayınlanmaktadır.

Burs Koşulları

Vista bursuna, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucuna göre tablodaki üniversitelerin Turizm İşletmeciliği bölümüne eşit ağırlık (EA) puan türüyle kayıt yaptıran öğrenciler başvurabilir.

ÜNİVERSİTE FAKÜLTE BÖLÜM PUAN TÜRÜ
Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Turizm İşletmeciliği (İngilizce) EA
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Turizm İşletmeciliği EA
Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği EA
Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği (İngilizce) EA
Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği EA
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Turizm İşletmeciliği EA
burs başvuruları sabancı

Editörün Önerisi: İBB Genç Üniversiteli Bursu

Sabancı Vakfı Kalkınmada Öncelikli İller Bursu

Sabancı vakfı tarafından verilen kalkınmada öncelikli iller bursu, ÖSYM’nin engel ve başarı durumu saptanan üniversitelerine yerleşen 15 öğrenciye verilmektedir. Burstan yararlanacak 15 öğrencinin, kalkınmada öncelikli illerde yerleştirme puanıyla il birincisi olduğu tespit edilmesi gerekmektedir.


Yurt içindeki devlet üniversitelerine il birincisi olarak giriş sağlamaları burstan yararlanmanın öncelikli koşuludur. Özel üniversitelere kayıt yaptırmış olan öğrencilerin ise burslu olarak yerleştirilmiş olmaları gerekmektedir.

Sabancı Vakfı Engelli Öğrenci Bursu

Sabancı Vakfının burs çeşitleri arasında yer alan diğer burs engelli öğrenci bursudur. Bu burs YKS yerleştirme gruplarında en üst sıralarda yer alan beş öğrenciye verilmektedir. İşitme, görme ve ortopedik engelli grubu içinde bulunan öğrenciler bu burstan yaralanabilirler.

Editörün Önerisi: 2022 Öğrenci Burs Veren Kurumlar

Sabancı Vakfı Burs Başvuru Tarihi

Sabanci vakfi bursu kac TL 800x440.jpg - Sabancı Burs Başvurusu- 2022-2023 SABANCI BURSU DETAYLARI!
Sabancı vakfı bursu kaç TL

Başvurular ve gerekli belgeler öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar öğrenci işlerine teslim edilecektir.

Sabancı Vakfı Vista Bursu son başvuru tarihi 21 Ekim 2022 olarak belirlenmiştir. Bu tarih öğrenci işleri/ burs ofisleri farklı bir tarih belirlemediği sürece aynı kalacaktır.


Sabancı Vakfı Burs Şartları

Her kurum gibi Sabancı Vakfı da öğrencilere burs desteği sağlamak için bazı şartlar aramaktadır. Bu şartlar çok ağır olmamakla birlikte başarılı öğrencilere yönelik puan türünde şartlardır. Sabancı bursu başvuru şartları;

 • Burs başvurusu için 2022 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS), yerleştirme puan türü esas alınmak üzere, en az aşağıda belirtilen puanları almış olmak gereklidir:
PUAN TÜRÜ PUAN
Sayısal Puan 480
Eşit Ağırlık Puan 425
Sözel Puan 425
Dil Puan 465
sabancı burs 2023

ÖNEMLİ!

 • Vakfın burs kontenjanı tanıdığı üniversiteler dışında öğrenim gören bursiyerler okullarından resmi öğrenim ve başarı durumu belgesini vakıfa göndermek zorundadırlar. Bu belgeleri her yıl eylül ve şubat ayında yılda iki kez gönderirler.

Sabancı Vakfı Burs Verilen Üniversiteler

sabanci bursu istenen belgeler 800x450.jpg - Sabancı Burs Başvurusu- 2022-2023 SABANCI BURSU DETAYLARI!
sabancı bursu istenen belgeler

Sabancı Vakfı bursları vakfın belirlemiş olduğu üniversitelere yerleşen başarılı öğrencilere verilmektedir. Bu üniversitelere kontenjan açılır ve belirli puan türünde, belirlenen puanı almak gerekmektedir. Peki Sabancı burslarının verildiği üniversiteler neler? Aşağıdaki tabloda sizler için listeledik…

ÜNİVERSİTE SAYISAL EŞİT AĞIRLIK SÖZEL DİL
Ankara Üniversitesi SAY EA
Boğaziçi Üniversitesi SAY EA SÖZ DİL
Çukurova Üniversitesi SAY EA SÖZ
Dokuz Eylül Üniversitesi SAY EA SÖZ
Ege Üniversitesi SAY EA SÖZ
Gazi Üniversitesi SAY SÖZ
Hacettepe Üniversitesi SAY EA DİL
İstanbul Teknik Üniversitesi SAY
İstanbul Üniversitesi SAY EA SÖZ
İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa SAY
Marmara Üniversitesi SAY EA
Orta Doğu Teknik Üniversitesi SAY EA DİL
Yıldız Teknik Üniversitesi SAY
sabancı burs 2023

Editörün Önerisi: Yüksek Lisans Bursu Veren Kurumlar

Sabancı Vakfı Burs Ücretleri

sabanci burs basvurusu icin gerekli belgeler 800x451.jpg - Sabancı Burs Başvurusu- 2022-2023 SABANCI BURSU DETAYLARI!
sabancı burs başvurusu için gerekli belgeler

Sabancı Vakfı Burs ücretleri her yıl vakıf heyeti tarafından belirlenmektedir. Güncel burs ücreti hala belirlenmemiştir. Fakat geçen yıllarda verilen burs ücretlerine göre bazı tahminlerde bulunmak mümkündür.


2021-2022 eğitim öğretim yılında Sabancı Vakfı bursiyerlerine 900 TL burs desteği sağlamıştır. Bu burs ücreti 2022 yılı Nisan ayı Bahar yarıyılında 1.100 TL olarak güncellenmiştir. 2022-2023 eğitim öğretim yılında verilecek olan ücretin artan enflasyonla yüksek miktarlara ulaşacağı beklenmektedir. Hala belirli olmayan burs ücretini Sabancı Vakfı resmi web sitesinden takip edebilirsiniz.

Sabancı Vakfı Burs Kesilme

Sabancı vakfı bursları her durumda kesilmemektedir. Sadece belli başlı şartları gerektiren durumlar bursunuzun kesilmesine sebebiyet verebilir. Sabancı Vakfı aşağıda listelediğimiz durumlar gerçekleşirse yüksek öğrenim bursunuzu kesecektir.

 • Vakıf Yönetimi tarafından istenen bilgi ve belgeleri zamanında iletmeyen
 • Başarısız olan
 • Disiplin cezası alan
 • Okul ile ilişkisi biten
 • Başka bir kurumdan burs aldığı belirlenen öğrencilerin bursları kesilir.

Sizler için Sabancı Vakfı Burslarına dair merak ettiğiniz tüm detayları araştırdık! Yeni eğitim öğretim yılının başladığı bu dönemde güncel bursları sitemizde yazmaya devam ediyoruz… Siz de bursları detaylarıyla merak ediyorsanız web sitemizi takip etmeyi unutmayın…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.